A YOKOHAMA ADVAN nyerte a 2023-as Nürburgring Endurance Series 2. fordulóját

A YOKOHAMA örömmel jelenti be, hogy a március 31-én és április 1-jén megrendezett 2023-as Nürburgring Endurance Series (NLS) második fordulójának összesített győztese egy, az ADVAN globális zászlóshajó márka versenyabroncsain futó autó lett. A győztes autó száraz körülmények között ADVAN A005, nedves körülmények között pedig ADVAN A006 abroncsokkal volt felszerelve. Az idei ADVAN CHALLENGE részeként, amelynek célja, hogy a márka 45. évében maximalizálja az ADVAN gumiabroncsok eladásait, egy ADVAN színeket viselő gép sikeresen debütált az NLS 2. fordulójában, győzelemre hajtott, és erős benyomást hagyott az ADVAN márkájú gumiabroncsokról és azok kiváló teljesítményéről.

A győztes gép a #34-es BMW M4 GT3 volt, amelyet a Walkenhorst Motorsport, a BMW egyik ügyfélversenyző csapata nevezett be az NLS SP9 Pro osztályba. Jakub Giermaziak és Jesse Krohn pilóták a #34-es gépet a negyedik helyre kormányozták a kvalifikációs futamon a vizes pályán, majd a döntő futamon az eső utáni száraz pályán a rajttól a célig teljes gázzal, minden gond nélkül hajtottak, és 21,764 másodperccel a második helyezett autó előtt értek célba.

Az NLS egy hosszú távú versenysorozat, amelyet a Nürburgring versenypályán rendeznek, amelyet széles körben a világ legnehezebb pályájának tartanak. A sorozat korai fordulói az idén májusban megrendezésre kerülő Nürburgringi 24 órás verseny előfutamaként szolgálnak. Idén mintegy 170 autó indul a márciustól októberig tartó kilenc NLS-futamon. A YOKOHAMA szállítja az ADVAN versenyabroncsokat az SP9 Pro osztályban versenyző két ADVAN színű BMW M4 GT3 autóhoz, köztük a 2. forduló győztes #34-es autójához. A vállalat célja továbbá az összesített bajnokság megnyerése az idén májusi Nürburgringi 24 órás versenyen, ahol ugyanezt a két autót támogatja.

A YOKOHAMA hároméves (2021-2023) középtávú menedzsmentterve, a Yokohama Transformation 2023 (YX2023) keretében a fogyasztói gumiabroncs üzletág célja, hogy maximalizálja a nagy hozzáadott értékű YOKOHAMA gumiabroncsok, nevezetesen a globális zászlóshajó ADVAN márka, a GEOLANDAR márka SUV és pick-up teherautókra szánt gumiabroncsok, valamint a különböző téli gumiabroncsok értékesítési arányait. Az YX2023 a motorsport-tevékenységekben való részvételt is kulcsfontosságúnak tartja a vállalat azon törekvéseiben, hogy új abroncstechnológiákat fejlesszen ki, amelyek tovább erősítik az ADVAN és a GEOLANDAR márkákat. A YOKOHAMA ezért ismét részt vesz a motorsportesemények széles skáláján Japánban és világszerte, a csúcskategóriás rendezvényektől kezdve az alulról szerveződő eseményekig.