A Walkenhorst Motorsport a második legjobb BMW-ként ér célba a Nürburgring 24 órás körversenyen

After 24hours: Dry

A Walkenhorst Motorsport és a YOKOHAMA stílusosan fejezte be a Nürburgring 24 órás verseny 51. kiadását a #100-as művészeti autóval. Henry Walkenhorst, Jörg Breuer, Sami-Matti Trogen és Christian Bollrath egy problémamentes futamon az 5. helyen ért célba az SP9 Pro-Am osztályban.

Az óvatos megközelítést alkalmazva a csapatnak sikerült megúsznia a bajokat a legendás "Zöld Pokol" Eifel pályán kétszer éjjel-nappal zajló, teljesen száraz versenyen, fokozatosan feljebb lépve az élmezőnyben, hogy végül a 16. helyen végezzenek az összesítésben, 235 000 néző előtt, akik ismét megteremtették a verseny jól ismert, egyedülálló fesztiválhangulatát.

Bár a Pro-Am kategóriában indult, a #100-as BMW csapat összességében a második legjobb BMW csapatként ért haza, kiemelve a legújabb, a Nürburgring Nordschleifén használt YOKOHAMA ADVAN versenyslick abroncsok erős teljesítményét. Egy kisebb autóval való korai érintkezés után, amely rosszul ítélte meg a fékezési pontját, a #100-as versenyzői tisztán tartották az orrukat, és ismét bebizonyították, hogy a Nürburgring 24 órás versenyen az olajfoltokkal, törmelékkel és az útra került szennyeződésekkel járó nehéz körülmények gyors kezelése kifizetődő.

Az SP9 Pro kategóriában induló két YOKOHAMA-felszerelésű BMW M4 GT3 kemény versenyt élt át, miután erős teljesítményt mutattak, egészen a lekörözött forgalmat érintő incidensek miatti végső kiesésükig.

A 27. rajtpozícióból a hatodik helyre felkapaszkodva a Nordschleife-NLS pályacsúcstartó Christian Krognes, a Porsche Supercup korábbi ásza, Jakub Giermaziak, a BMW gyári pilótája, Jesse Krohn és a korábbi FIA Formula 2 bajnok Andy Soucek által közösen használt #101-es rajtszámú versenyautó már a legjobb eredmény, esetleg a dobogóért folytatott küzdelem felé tartott, amikor két szerencsétlen incidens idő előtt véget vetett a futamnak.

A #102-es rajtszámú versenyző már jóval a rajt előtt megszerezte első győzelmét, amikor a rendkívül profi Walkenhorst Motorsportnak sikerült a BMW M4 GT3-at az éjszaka folyamán megjavítania, miután a pénteki, csúcsminőségű kvalifikáción érintkezett a korlátokkal. A 2022-es Nürburgringi 24 órás verseny GT4-es győztese, Thomas Neubauer, az ABB FIA Formula E sztárja, Jake Dennis, a BMW gyári pilótája, Jens Klingmann és Christian Krognes az utolsó helyről indulva a YOKOHAMA ADVAN slick abroncsok tapadására és egyenletes teljesítményére támaszkodva rohamozták meg a mezőnyt, és az első órában 18 pozíciót szereztek a megjavított autóval.

A sorrendben folyamatosan felfelé haladva a #102-es autó erős kihívónak tűnt a dobogós helyezésekért, amikor a kihívás éjszaka a lágy keverékű ADVAN abroncsokon igazán életre kelt. A reggel közeledtével a top 3-ba próbáltak betörni, de egy lassabb forgalommal való félreértés miatt Neubauer kénytelen volt a pályán kívülre kerülni, és közben megsérült a BMW alja. Az erős kihívás sajnálatos módon idő előtt véget ért.

A Walkenhorst Motorsport és a YOKOHAMA már a nürburgringi hosszútávú versenysorozat következő futamait veszi célba, és megkezdi a 2024-es Nürburgringi 24 órás verseny kihívását.

A versenyző hangja: Henry Walkenhorst [No.100 / SP9 Pro-Am osztály - csapattulajdonos és versenyző]

"Természetesen a hétvégi eredmény nem az, amit reméltünk. Miután a kvalifikáción sérülést szenvedtünk, a csapat hihetetlen javítási munkát végzett az éjszaka folyamán. De mint tudjuk, a zöld pokol is megharaphat. Sajnos mindkét Pro nevezésünket elvesztettük szerencsétlen incidensek miatt. A #100-as hibátlanul futott. Kicsit vegyesek az érzéseink, mivel többet reméltünk. Nagyon elégedettek vagyunk a YOKOHAMA abroncsokkal, mivel egész hétvégén egyetlen defektünk sem volt. Ez kivételes volt. Néha egyszerűen nincs a szerencse az ember oldalán. Most már a következő NLS-futamokra koncentrálunk, ott további győzelmeket célzunk meg, hogy jövőre erősebben térhessünk vissza."

Mérnöki hang: Masaaki Miyoshi [The Yokohama Rubber Co., Ltd. Motorsports Tyre Development Dept. No.1 Tyre Development Division]

"Az biztos, hogy a célunk az összesített győzelem volt. Keményen dolgoztunk az NLS1-től az NLS3-ig és az N24-es előfutamokig, mivel tudjuk, hogy az SP9-es kategória szintje itt nagyon magas, nagyon profi versenyzőkkel és csapatokkal.

Ezt figyelembe véve jó teljesítményt nyújtottunk. De újra rá kellett jönnünk arra is, hogy milyen nehéz ezen a versenyen felkapaszkodni a dobogóra. Nagyon jó visszajelzéseket kaptunk a versenyzőktől a gumiabroncsainkról.

Ráadásul a csapaton belül mindenki jobban érti a BMW M4 GT3-at, mint a debütáló évében, ami sokat segít. A győzelemhez vezető út azonban nehéz, ezért még keményebb munkát kell végeznünk az úton, hogy elérjük a célunkat. Most a Nürburgring Endurance Seriesre koncentrálunk, ahol 2020-ban megnyertük a bajnokságot. Reméljük, hogy a Walkenhorst Motorsporttal való szoros kapcsolatunkat a jövőben is folytathatjuk a Zöld Pokolban."