A YOKOHAMA globális zászlóshajó ADVAN márkájú gumiabroncsain futó autó első helyen végzett a GT300 osztályban a SUPER GT második fordulóján.

A YOKOHAMA örömmel jelenti be, hogy egy, a globális zászlóshajónak számító ADVAN márkájú gumiabroncsokkal szerelt autó győzelemre hajtott, miután a pole pozícióból indult a GT300 osztályban a 2023-as AUTOBACS SUPER GT Series, Japán legjobb túraautó versenysorozatának 2. fordulójában. A győzelem zsinórban a második ADVAN-felszereléssel ellátott autónak az idei SUPER GT sorozat GT300-as osztályában. Az ADVAN gumiabroncsok nagy teljesítménye támogatta a győztes csapatot a győzelemig tartó versenyben, és az ADVAN továbbra is tartja az ütemet a GT300-as osztályban a back-to-back bajnoki cím eléréséhez, amelyet a YOKOHAMA az idei ADVAN CHALLENGE keretében céloz meg, amely az ADVAN gumiabroncsok értékesítésének maximalizálására törekszik a márka 45. évében. A 2. fordulóra a Shizuoka prefektúrában található Fuji Speedwayen került sor május 3-4-én.

A győztes autó a KONDO RACING REALIZE NISSAN MECHANIC CHALLENGE GT-R volt, amely ADVAN gumiabroncsokon futva szerezte meg a 2022-es GT300-as osztályú sorozat bajnoki címét. Az idei versenyzők Joao Paulo de Oliveira és Teppei Natori. A 2. forduló egy 450 km-es verseny volt, kötelezően legalább két boxkiállással. A REALIZE NISSAN MECHANIC CHALLENGE GT-R a pole pozícióból indult a versenyen, miután megnyerte a május 3-i kvalifikációs futamot. Joao Paulo de Oliveira vette át a kormányt a rajtnál, és a korai szakaszon megőrizte vezető pozícióját. Amikor a 61. körben végrehajtotta második boxkiállását, és Teppei Natori átvette a kormányt az utolsó stintre, a csapat gyakorlatilag a második helyen állt, miután megelőzte egy olyan autó, amely korai boxkiállási stratégiát választott. Natori elképesztő módon a 70. kör környékén körülbelül egy másodpercre csökkentette az örökölt több mint öt másodperces hátrányt, majd a 81. körben visszavette a vezetést. Natori ezt a vezetést ádáz küzdelemben megtartotta, és a futamot szűk 0,579 másodperces előnnyel fejezte be, így a csapat a pole pozícióból győzelmet aratott.

A YOKOHAMA hároméves (2021-2023) középtávú menedzsmentterve, a Yokohama Transformation 2023 (YX2023) keretében a fogyasztói gumiabroncs üzletág célja, hogy maximalizálja a nagy hozzáadott értékű YOKOHAMA gumiabroncsok, nevezetesen a globális zászlóshajó ADVAN márka, a GEOLANDAR márkájú, SUV-ok és pick-up teherautók számára készült gumiabroncsok, valamint a különböző téli gumiabroncsok értékesítési arányait. Az YX2023 a motorsport-tevékenységekben való részvételt is kulcsfontosságúnak tartja a vállalat azon törekvéseiben, hogy új abroncstechnológiákat fejlesszen ki, amelyek tovább erősítik az ADVAN és a GEOLANDAR márkákat. A YOKOHAMA ezért ismét részt vesz a motorsportesemények széles skáláján Japánban és világszerte, a csúcskategóriás rendezvényektől kezdve az alulról szerveződő eseményekig.