WTCC Makaó

WTCC 2013-as záró, makaói futamának összefoglalója

A 60. Macau Grand Prix utolsó napján tovább fokozódott az izgalom. A Grand Prix hagyományos nagy eseménye az F3 nagydöntő előtt, az FIA WTCC két záró futama.

A Döntő Verseny előtt csupán egy nappal 8:30-tól 15 perces bemelegítő edzés zajlott. Mivel ez volt az utolsó lehetőség a Döntő Verseny előtti vezetésre, minden gép elvégezte az utolsó beállítás ellenőrzést, majd az edzés megkezdésekor elhagyta a boxot. Elsőként Yvan MULLER és Tom CHILTON került az élre Chevrolet-jával, mindketten 2\'33"-as idővel az első és második helyen, ezt követően azonban jött Pepe ORIOLA szintén egy Chevrolet Cruze-zal, és 2\'32"139-re javította az időt. Ezt a Lada Granta-t vezető James THOMPSON múlta felül 2\'31"859-es idejével, azonban ezt követően újra ORIOLA került az élre 2\'31"638-cal. Ezután, a következő körben 2\'31"469-es időeredménnyel fejezte be futását. Majd az edzés utolsó 2 percében a Seat Leon volánja mögött Robert HUFF 2\'31"449-es idővel verte ORIOLA-t a 15 perces edzés végén. Ebben a bemelegítésben HUFF, ORIOLA és MULLER végzett az első 3 helyen.

A 1. Rolling Start Race verseny 9 körből áll, a melegítő kör rajt délelőtt 11:30-kor kezdődött. Azonban Gabriele TARQUINI-nek valami problémája akadt a motorral a reggeli bemelegítés közben, és nem volt elegendő ideje megjavítani azt, így ki kellett szállnia a versenyből. Az első kör után a WTCC gépek felálltak 2 sorban és mind egyszerre indultak. MULLER maradt az első helyen, őt követte a Honda Civic WTCC-t vezető Tiago MONTEIRO. A harmadik helyen HUFF, a negyedik helyen pedig Norbert MICHELISZ állt. MULLER már az első körben 1\'7" távolsággal vezetett, és az első helyen versenyzők pozícióváltás nélkül léptek a második körbe. A hetedik helyen álló CHILTON azonban ütközött ORIOLA-val, és hegyoldalnak csapódott. A gépe súlyosan károsodott, így kiállt a boxba.

A verseny folytatásában MULLER kényelmesen versenyzett az első helyen, büntetés nélkül. Mögötte MONTEIRO és HUFF agresszíven küzdöttek egymással, miközben a mezőny középső részén versenyzők szintén végrehajtottak néhány közeli akciót. Az első 6 versenyző helyezése nem változott. A versenyt MULLER nyerte, a második helyen MONTEIRO, a harmadik helyen HUFF érkezett be. A hatodik helyen James NASH, a tiszteletteljes YOKOHAMA DRIVER\'S TROPHY cím birtokosa végzett, míg az ebben a szezonban újonnan alapított ASIA TROPHY első nyertese Yukinori TANIGUCHI lett.

A 2. verseny bemelegítő rajtja délután 12:20-kor kezdődött. TARQUINI befejezte a motorcserét, és időben megérkezett a boxrajtra. Az első rajthelyről induló, BMW 320 TC-t vezető Tom CORONEL került az első helyre az első sarkon, őt követte THOMPSON és NASH, azonban MICHELISZ szűk helyre került, nekiütközött a védőkorlátnak a külső oldalon, melynek következtében számos autó összeütközött és eltorlaszolta a pályát.

Emiatt a pályabíró piros zászlót emelt fel, és leállította a versenyt, majd délután 12:55-kor a biztonsági autó újra a rajthoz vezette a mezőnyt. Miután a versenyzők bevették az első sarkot, TARQUINI elhagyta a boxot, és belépett a versenybe. Ezt követően a biztonsági autó kiment, és a verseny újrakezdődött a harmadik körtől. CORONEL megvédte első helyét, míg a San Fransisco Bend kanyarban MONTEIRO és MULLER egymásnak ütközött. MONTEIRO némileg sérült, és kiállt a boxba. A szerencsétlenségek sora azzal folytatódott, hogy a harmadik helyen autózó CHILTON hirtelen lelassított az ötödik körben a hegy felőli oldalon.

Lassan haladt a boxkiállóba, amikor egy mögötte haladó gép beleütközött, így a biztonsági autónak újra be kellett lépnie a versenybe a hatodik körben. A hegy felőli oldalon még számos autó ütközött, és a versenyt ismét leállították piros zászlóval.

A versenyt 2 további körrel egészítették ki; immáron 11 körös versennyé, és a biztonsági autó újra a rajthoz vezette a mezőnyt 14:35-kor. A hetedik kör után a biztonsági autó kiállt a boxba és a verseny folytatódott a nyolcadik körtől. HUFF a második helyre került a Mandarin Oriental Bend kanyarban a nyolcadik körben. Majd ugyanazon a helyen, a kilencedik körben HUFF elment CORONEL mellett és első lett. CORONEL-t ORIOLA is otthagyta a tizenegyedik körben, így a harmadik helyre esett vissza. Mindezen szerencsétlenségek után HUFF végzett a mezőny élén, második helyen ORIOLA, harmadik helyen pedig CORONEL érkezett.