YOKOHAMA ADVAN GUMIKKAL SZERELT AUTÓ NYERTE A 6. FORDULÓT

Tokió - A Yokohama örömmel jelentette be az ADVAN abroncsokkal szerelt versenyautója újabb győzelmét.

Tokió - A Yokohama örömmel jelentette be az ADVAN versenyabroncsokkal felszerelt versenyautója újabb győzelmét. Ez a győzelem a GT300 osztályban megrendezett futamon született a 2020-as AUTOBACS SUPER GT sorozat 6. fordulójában, amelyet október 24-25-én rendeztek meg a Mie megye Suzuka pályáján. Az AUTOBACS SUPER GT sorozat Japán legfőbb túraautó-versenye. A YOKOHAMA abroncsokkal futó autók az idei SUPER GT versenyek felében első helyen végeztek, a 2., 5. és 6. fordulóban is győztek.

A győztes jármű az Audi Team Hitotsuyama Audi R8 LMS volt (pilóták: Shintaro Kawabata és Tsubasa Kondo). A Hitotsuyama Audi R8 LMS 6. pozícióból kezdte meg a versenyt Kondóval a volán mögött. 19 kör után a kocsit átadta Kawabatának. Egy baleset kihozta a biztonsági autót, hogy irányítsa a versenyt a 21. körben, de amikor a verseny folytatódott, Kawabata elhúzótt a többiek elől, és addig tartotta az vezetést, amíg övé nem lett a kockás zászló, és ezzel a csapat megszerezte az első győzelmét a szezonban. A GOODSMILE RACING & TeamUKYO’s GOODSMILE HATSUNE MIKU AMG (pilóták: Nobuteru Taniguchi és Tatsuya Kataoka) a harmadik lett a szezonban és ezzel először szerepelt a dobogón.

A vállalat jelenlegi középtávú menedzsmenttervében, a Grand Design 2020-ban (GD2020) felvázolt technológiai stratégia kulcsfontosságúnak tartja a motorsport tevékenységekben való részvételt a Yokohama Rubber azon törekvése szempontjából, hogy az új gumiabroncs-technológiák kifejlesztésében élen járjon. A Yokohama Rubber ezért sokféle eseményen vesz részt Japánban és az egész világon, a csúcskategóriás versenyektől kezdve a helyi versenyekig. Az idei SUPER GT sorozatban a Yokohama Rubber 20 GT300 osztályban versenyző és három GT500 versenyeken futó versenyautót lát el gumiabroncsokkal. A tengerentúlon a Yokohama Rubber a versenyszámok széles skálájában tevékenykedő csapatokat támogatja világszerte a motorsportok népszerűsítése érdekében. A Yokohama Rubber továbbra is aktívan részt vesz az autósportban, miközben a legmagasabb szintű gumiabroncs-technológiák kifejlesztésére törekszik.