YOKOHAMA GEOLANDAR gumiabroncsokkal nyerték az évad fináléját

A Yokohama büszkén jelenti be, hogy 2020-ban újabb motorsport győzelmet aratott

A Yokohama büszkén jelenti be, hogy 2020-ban még egy eredményt ért el motorsport-tevékenysége kapcsán. A YOKOHAMA GEOLANDAR M / T G003 terepjáró gumiabroncsain futó jármű győzelmet aratott a terepjáró és kisteherautó versenyen, a BlueWater Desert Challenge-en, Észak-Amerikában, utolsó versenyének -versenysorozatában, a Best In The Desert-ben. A BlueWater Desert Challenge versenyeket október 22-25 között rendezték az arizonai Parkerben, az Egyesült Államokban.

A nyertes jármű egy 2WD Jimco teherautó volt, amelyet Justin Lofton vezetett. A járművet kifejezetten erre a versenyre, erősített GEOLANDAR M / T G003 abroncsokkal szerelték fel a sivatagi terepre. Miután október 3-án, az első versenynapon három perces előnnyel végzett, Justin és Jimco teherautója a győzelmet úgy szerezte meg, hogy október 25-én a második és az utolsó napon harmadik lett. Az esemény utáni interjúban Justin azt mondta: „Nagyszerű hétvége volt. A Lofton Racing és a Yokohama csapatának a munkájá elengedhetetlen volt a győzelemhez, és örülünk, hogy az év vége előtt teljesítettük. De a legjobb, hogy a Yokohama Tyre megszerezte első TT összesített győzelmét. "

A GEOLANDAR M / T G003 kivételesen hosszú élettartam alatt kiváló teljesítményt nyújt az off-road felületek teljes skáláján. Ezenkívül a gumiabroncs erős és agresszív kialakítással rendelkezik, amely fokozza a terepen való vezetés élményét. A YOKOHAMA GEOLANDAR abroncsai az elmúlt években számos versenyen kimagasló teljesítményt nyújtottak a terepen, többek között egy bajnokságon az APL SMOKIN \'WHEELS 2018 versenyen Guamban és egy osztályos bajnokságon a 2019-es Tatts Finke Desert Race-en, Ausztrália legnagyobb terepversenyén.

A Colorado folyó mentén futó BlueWater Desert Challenge egy sivatagi verseny, amely a Best In The Desert sorozat legnehezebb pályájával rendelkezik. A teherautók mellett a versenyen több különböző osztályban versenyzik jármű, mint például a haszongépjárművek osztályában. Minden osztályban két versenyen, két nap alatt 23 mérföldes utat tesznek meg (kb. 37 km-t), minden nap a versenyek osztálytól függően 3-4 kört tesznek meg, összesen 6-8 kört. Minden osztály győztese az a csapat, amely a legkevesebb teljes idővel rendelkezik a két nap alatt.

A vállalat jelenlegi középtávú menedzsmenttervében, a Grand Design 2020-ban (GD2020) felvázolt technológiai stratégia kulcsfontosságúnak tartja a motorsport tevékenységekben való részvételt a Yokohama Rubber azon törekvése szempontjából, hogy az új gumiabroncs-technológiák kifejlesztésében élen járjon. A Yokohama Rubber ezért sokféle eseményen vesz részt Japánban és az egész világon, a formulától kezdve, a túraautó-versenyeken keresztül a rally, off-road és gokart versenyekig. A Yokohama Rubber várja, hogy részt vegyen olyan off-road versenyeken, ahol bemutathatják a GEOLANDAR gumiabroncsok technológiai képességeit és márka erejét, és ezáltal növelhetik a márka piaci jelenlétét.