YOKOHAMA ADVAN RACING GUMIK URALJÁK A GT300 OSZTÁLYT

A Yokohama örömmel jelenti be, hogy ADVAN abroncsokkal versenyző csapatok állhattak a dobogóra

A Yokohama örömmel jelenti be, hogy ADVAN versenyabroncsokkal futó csapatok szerezték meg a győztes dobogókat a GT300 osztályú versenyben a 2020-as AUTOBACS SUPER GT sorozat 7. fordulójában, amelyet november 7-8-án rendeztek meg a Twin Ringen Motegi-ben, Tochigi megyében. A Yokohama Rubber által támogatott csapat a 7. fordulóban elért GT300-as győzelme a 2., 5. és 6. forduló korábbi győzelmét követi. Így összesen négy győzelmet szereztek az idei AUTOBACS SUPER GT-sorozatban, Japán túraautó-versenysorozatában.

A győztes csapat a KONDO RACING Realize Nissan Automobile Technical College GT-R lett (pilóták: Kiyoto Fujinami és Joao Paulo de Oliveira). A GOODSMILE RACING & TeamUKYO’s GOODSMILE HATSUNE MIKU AMG (pilóták: Nobuteru Taniguchi és Tatsuya Kataoka) a dobogó második helyét foglalta el, a harmadik helyezett pedig a TOMEI SPORTS RUNUP RIVAUX GT-R lett (pilóták: Takayuki Aoki és Takuya Otaki). A pályán tapasztalható gondok miatt a biztonsági autó a 23. körben jött ki. Miután minden autó boxkiállást hajtott végre és sofőrt váltott, heves csata folyt a Realize Nissan Automobile Technical College GT-R és a GOODSMILE HATSUNE MIKU AMG között. A Nissan Automobile Technical College GT-R megszerezte a vezetést a 32. körben, és az övé lett a kockás zászló is. A RUNUP RIVAUX GT-R az utolsó körben feljött a harmadik helyre, így növelte a YOKOHAMA által támogatott csapatok dominanciáját.

A Nissan Automobile Technical College GT-R győzelme a második volt a szezonban, miután az 5. fordulóban is győzelmet aratott a GT300 osztályban. GOODSMILE HATSUNE A MIKU AMG második egymást követő dobogós helyezését szerezte meg, a RUNUP RIVAUX GT-R pedig a szezon első dobogós helyezését érte el.

A vállalat jelenlegi középtávú menedzsmenttervében, a Grand Design 2020-ban (GD2020) felvázolt technológiai stratégia kulcsfontosságúnak tartja a motorsport tevékenységekben való részvételt a Yokohama Rubber azon törekvése szempontjából, hogy az új gumiabroncs-technológiák kifejlesztésében élen járjon. A Yokohama Rubber ezért sokféle eseményen vesz részt Japánban és az egész világon, a csúcskategóriás versenyektől kezdve a helyi versenyekig. Az idei SUPER GT sorozatban a Yokohama Rubber 20 GT300 osztályban versenyző és három GT500 versenyeken futó versenyautót lát el gumiabroncsokkal. A tengerentúlon a Yokohama Rubber a versenyszámok széles skálájában tevékenykedő csapatokat támogatja világszerte a motorsportok népszerűsítése érdekében. A Yokohama Rubber továbbra is aktívan részt vesz az autósportban, miközben a legmagasabb szintű gumiabroncs-technológiák kifejlesztésére törekszik.