YOKOHAMA ABRONCCSAL SZERELT AUTÓ NYERT A GT300 BAJNOKSÁGON

Realize Nissan Automobile Technical College GT-R nyerte el a GT300 osztályában a csapatbajnoki címet.

Tokió - A Yokohama Rubber Co., Ltd. örömmel jelenti be, hogy a YOKOHAMA ADVAN versenygumijaival felszerelt Realize Nissan Automobile Technical College GT-R nyerte el a GT300 osztályában a csapatbajnoki címét a 2020-as AUTOBACS SUPER GT sorozatban, Japán túraautó-versenysorozatában, miután második lett a sorozat záró versenyén, amelyet 2020. november 28–29-én rendeztek a Fuji Speedway-en, Shizuoka megyében.

Az 5. és a 7. forduló első helyezései után a sorozat utolsó 8. fordulójába kerülve a Realize Nissan Automobile Technical College GT-R (pilóták: Kiyoto Fujinami, Joao Paulo de Oliveira) megnövelte a pontszámát azzal, hogy második lett az idei utolsó versenyen. A csapat győzelméhez az egész szezonban stabilan kimagasló eredmények vezettek. Három év után először YOKOHAMA abroncsokkal versenyző csapaté a bajnoki cím. Mivel a YOKOHAMA sok más, a GT300 osztályban versenyző csapatnak is szállítja gumiabroncsait, az ADVAN versenyabroncsokkal futó autók a sorozat nyolc versenyéből négyet megnyertek.

A vállalat jelenlegi középtávú menedzsmenttervében, a Grand Design 2020-ban (GD2020) felvázolt technológiai stratégia kulcsfontosságúnak tartja a motorsport tevékenységekben való részvételt a Yokohama Rubber azon törekvése szempontjából, hogy az új gumiabroncs-technológiák kifejlesztésében élen járjon. A Yokohama Rubber ezért sokféle eseményen vesz részt Japánban és az egész világon, a csúcskategóriás versenyektől kezdve a helyi versenyekig. Az idei SUPER GT sorozatban a Yokohama Rubber 20 GT300 osztályban versenyző és három GT500 versenyeken futó versenyautót lát el gumiabroncsokkal. A tengerentúlon a Yokohama Rubber a versenyszámok széles skálájában tevékenykedő csapatokat támogatja világszerte a motorsportok népszerűsítése érdekében. A Yokohama Rubber továbbra is aktívan részt vesz az autósportban, miközben a legmagasabb szintű gumiabroncs-technológiák kifejlesztésére törekszik.