YOKOHAMA ADVAN-nal szerelt autók uralták a GT300-as kategóriát a SUPER GT sorozat 3. fordulójában, mivel az első 6 helyezett mind ADVAN abroncsokon versenyzett

ADVAN-nal szerelt autó lett a harmadik helyezett a GT500-as osztályban is

A YOKOHAMA örömmel jelenti be, hogy ADVAN márkájú gumiabroncsokkal szerelt autók uralták a GT300-as osztályt a 2021-es AUTOBACS SUPER GT Series, Japán legmagasabb szintű túraautó-versenysorozatának 3. fordulójában. A 3. fordulót augusztus 21-22-én rendezték a Mie prefektúrában található Suzuka Circuit pályán. A GT300-as osztály győztesén kívül a következő öt GT300-as osztályban célba érkező autó mind ADVAN gumiabroncsokon futott. A GT500-as osztályban szintén egy ADVAN-szerelésű autó végzett a harmadik helyen.

A GT300-as osztály győztese a Max Racing Takanoko-no-yu GR Supra GT-je (Atsushi Miyake/Yuui Tsutsumi) lett. A második helyen a JLOC JLOC Lamborghini GT3 (Takashi Kogure/Yuya Motojima) végzett, majd a GOODSMILE RACING & TeamUKYO GOODSMILE Hatsune Miku AMG-je (Nobuteru Taniguchi/Tatsuya Kataoka) követte, így a dobogót a YOKOHAMA által támogatott csapatok foglalták el. A Takanoko-no-yu GR Supra GT az előző napi kvalifikáció alapján a 3. rajtkockából indult, és 24 kör után az élen állt, amikor pilótacsere miatt boxkiállást hajtott végre. Miután visszatért a pályára, a JLOC Lamborghini GT3-mal küzdött az élre, végül a 38. körben az élre tört, és az 52 körös verseny hátralévő részében megőrizte vezető pozícióját. A GOODSMILE Hatsune Miku AMG a verseny vége felé feljött a 3. helyre.

A Takanoko-no-yu GR Supra GT győzelme volt a Max Racing és két pilótája első GT300-as győzelme. A versenyzők és a csapat így a 2021-es szezon tabellájának élére ugrott. Eközben a JLOC Lamborghini GT3 és a GOODSMILE Hatsune Miku AMG csapatok a szezonban először álltak dobogóra. Az első helyezés a második volt idén egy YOKOHAMA gumiabroncsokkal támogatott csapat számára a GT300-as osztályban, a szezonnyitó futamon aratott győzelem után.

A GT500-as osztályban a KONDO RACING Realize corporation ADVAN GT-R-je (Mitsunori Takaboshi/Daiki Sasaki) a 4. helyről indult, és a 6. helyen állt, miután az utolsó boxkiállást és pilótacserét a GT500-as osztály 25. körében befejezték. Ezután a verseny hátralévő részében három autót előzött meg, és megszerezte a 3. helyet, ami a YOKOHAMA gumiabroncsokkal támogatott csapat idei második dobogós helyezése a GT500 osztályban.

A YOKOHAMA hároméves (2021-2023) középtávú menedzsmentterve, a Yokohama Transformation 2023 (YX2023) keretében a fogyasztói gumiabroncs üzletág célja, hogy maximalizálja a nagy hozzáadott értékű YOKOHAMA gumiabroncsok, nevezetesen a globális zászlóshajó ADVAN márka, a GEOLANDAR márkájú, SUV-ok és pick-up teherautók számára készült gumiabroncsok, valamint a különböző téli gumiabroncsok értékesítési arányait. Az YX2023 a motorsport-tevékenységekben való részvételt is kulcsfontosságúnak tartja a vállalat azon törekvéseiben, hogy új abroncstechnológiákat fejlesszen ki, amelyek tovább erősítik az ADVAN és a GEOLANDAR márkákat. A YOKOHAMA ezért ismét részt vesz a motorsportesemények széles skáláján Japánban és világszerte, a csúcskategóriás rendezvényektől kezdve az alulról szerveződő eseményekig.