A YOKOHAMA által támogatott csapat nyerte meg a Nürburgring Endurance Series 6. fordulóját

A Walkenhorst Motorsport, a BMW versenycsapata lett a 44. RCM DMV Grenzlandrennen összesített győztese, amely YOKOHAMA ADVAN márkájú gumiabroncsokon futott.

A YOKOHAMA örömmel jelenti be, hogy a Walkenhorst Motorsport, a BMW csapata, amely a YOKOHAMA ADVAN márkájú gumiabroncsain versenyzik, lett a július 11-én megrendezett 44. RCM DMV Grenzlandrennen, a Nürburgring Endurance Series (NLS) idei hatodik fordulójának összesített győztese. A győztes BMW M6 GT3 a száraz körülmények között használható "ADVAN A005" abroncsokkal volt felszerelve.

A sorozat legmagasabb osztályában, az SP9 Pro-ban versenyző Walkenhorst Motorsport BMW M6 GT3-at Christian Krognes, David Pittard és Ben Tuck vezette. A délelőtti kvalifikációs versenyen Christian Krognes 7:51:807 perces NLS körrekordot állított fel, és ezzel megszerezte a pole pozíciót a délutáni futamra. A csapat három versenyzője ezután a pole pozícióból való rajtjukból egészen a célvonalig nyomta a tempót. Ezzel a Walkenhorst Motorsport csapata megszerezte első győzelmét a 2021-es NLS-szezonban. A Walkenhorst Motorsporttal kötött partnerségi megállapodást követően a YOKOHAMA gumiabroncsokat biztosított a csapat mindhárom BMW M6 GT3-as autójához, amelyek a SP9 Pro osztályban versenyeznek, valamint a BMW M4 GT4-es autójához, amely az SP10-es osztályban versenyez.

A világ legnagyobb alulról építkező versenysorozata, az NLS a Nürburgring Nordschleife pályáján ("északi hurok" pálya) zajlik, amely a világ legnehezebbnek mondott pályája, és Grand Prix pálya is egyben. Az idén március* és október között megrendezésre kerülő kilenc NLS-futamon mintegy 170 jármű vesz részt.

* Az idei márciusi nyitófutamot a havazás miatt törölték.

A YOKOHAMA új hároméves (2021-2023) középtávú menedzsmenttervében, a Yokohama Transformation 2023-ban (YX2023) a fogyasztói gumiabroncs-üzletág célja a nagy hozzáadott értékű YOKOHAMA gumiabroncsok, nevezetesen az ADVAN márkájú, a GEOLANDAR márkájú, SUV-ok és pickupok számára készült gumiabroncsok, valamint a különböző téli gumiabroncsok értékesítési arányainak maximalizálása. Az YX2023 a motorsport-tevékenységekben való részvételt kulcsfontosságúnak tartja a vállalat azon törekvéseiben, hogy új abroncstechnológiákat fejlesszen ki, amelyek tovább erősítik az ADVAN és a GEOLANDAR márkákat. A YOKOHAMA ezért ismét részt vesz a legkülönbözőbb motorsporteseményeken Japánban és világszerte, a csúcskategóriás versenyektől kezdve az alulról szerveződő eseményekig.

Az NLS 6. fordulójának győztes BMW M6 GT3-as versenyautója

A győztes csapat versenyzői - Ben Tuck, Christian Krognes és David Pittard (balról jobbra)