WTCC - USA futam

Az amerikai WTCC futam összefoglalója.

Michelisz mindkét futamon dobogós helyen végzett az Egyesült Államokban

2012. szeptember 24, Sonoma: Michelisz Norbert, a Zengő Motorsport versenyzője mindkét amerikai futamon dobogóra állhatott a túraautó-világbajnokság kilencedik fordulóján. A magyar kiválóság az első futamon a harmadik, a második versenyen a második helyen ért célba Kaliforniában, Sonomában. Michelisz pályafutása történetének legeredményesebb hétvégéjét zárta az USA-ban.

Első futam: A start után az élről induló Alain Menu megtartotta vezető helyét, azonban a mellőle induló Gabriele Tarquini lesodródott a pályáról és Michelisz mögé az ötödik helyre állt vissza. Az olasz kiállásával megnyílt az út a világbajnoki cím két fő várományosa, Muller és Huff előtt, hogy az élre álljanak. Menu a negyedik körig tudta tartani csapattársait, akkor mindketten egyszerre mentek el a svájci mellett. A pontverseny harmadik helyezettje ezek után műszaki hiba miatt lelassult, majd a boxba hajtott.

Michelisz Norbi számára kiváló lehetőség adódott, hiszen hirtelen a harmadik helyen találta magát és nagyon érett, okos versenyzéssel meg is tartotta ezt a pozíciót a verseny végéig. Norbi függetlenek között elsőként végzett, míg legnagyobb riválisa, Pepe Oriola nem ért célba.

A WTCC történetének első amerikai futamát a sorozat háromszoros világbajnoka, Yvan Muller nyerte.

Második futam: Az állórajtal induló második versenyen Michelisz a hatodik helyről várhatta a zöld jelzést nyakában a Chevykkel és Tarquinivel. Az első sorból két BMW-s, az ausztriai második futam nyertese, Stefano D’Aste és a marokkói, Mehdi Bennani indulhattak.

Az indulást követően Norbi a negyedik helyen fordult el a célegyenes végén, D’Aste megtartotta a vezetést, de később, még az első körben megforgatta a BMW-t. Micheliszt megelőzte Muller és Huff is, az élen Bennani és Engstler haladtak. A negyedik kör ismét pechesen alakult az élen álló számára, most Bennani esett ki az első helyről, Engstler ölébe hullott a vezető pozíció, akit Muller forgatott ki az ötödik körben. Hasonló volt az eset, mint Szlovákiában, amikor Norbival tette ugyanezt. A kör végén beküldték a pályára a biztonsági autót. A hatodik kört így Muller, Huff, Michelisz, Tarquini sorrendben kezdhették meg a versenyzők.

Az újraindítást követően nem változott az élen a sorrend, azonban Muller manőverét egy boxutca áthajtással honorálták, a francia a 10. körben töltötte le büntetését és az utolsó helyre állt vissza, Norbi ezzel a második helyre ugrott előre. Michelisz a hátralévő körökben végig szorongatta Robert Huffot, aki végül minimális előnnyel, de megszerezte a futamgyőzelmet, a dobogóra még Tarquini állhatott fel.

Michelisz a Yokohama Driver’s Trophy értékelésében – két futamgyőzelemmel – 28 pontra növelte előnyét Pepe Oriolával szemben. Norbi a világbajnoki pontversenyben 12 pontra csökkentette hátrányát az ötödik helyen álló Tom Coronellel szemben.

A világbajnoki pontversenyben Yvan Muller és Robert Huff pontazonossággal, 315-315 egységgel állnak az élen, az idei pontvadászatból 3 forduló, azaz 6 verseny van még hátra.

A túraautó-világbajnokság 10. fordulóját négy hét múlva Japánban, Szuzukában rendezik.